Magformers Geometrie 3 CZ

Výukový box Magformers Geometrie 3 s podtitulem 2D a 3D geometrie je nový samostatně použitelný výukový box (3. ze čtyřdílné didaktické série Magformers Geometrie) určený pro žáky 6.-9. tříd ZŠ (tedy věkové kategorie 12-16 let), která opět velmi moderní hravou formou seznámí žáky s pokročilejší látkou geometrie. Je vynikající pomůckou pro domácí výuku dětí v rodinách.

Kód zboží:1M23aF560523
Kategorie: Magformers
7 390 Kč vč. DPH

http://www.klimesovahracky.cz/45781-thickbox/magformers-geometrie-3-cz.jpg

Obrázků v galerii: 12

Více informací: Magformers Geometrie 3 CZ

Součástí boxu je sada výukových karet s metodickými pokyny pro děti i rodiče (soubor 33 karet s úkoly). Některé karty jsou oboustranné, kdy na rubové straně najdete obsáhlejší řešení vč. názorných obrázků. K většině úkolů najdete řešení na posledních 2 kartách. Celý projekt souborů výukových karet s dílky Magformers je realizován ve spolupráci s akreditovanou lektorkou dalšího vzdělávání učitelů, RNDr. Marií Kupčákovou, Ph.D. Geometrické karty jsou sestavené v souladu s platnými učebními osnovami, upevňují a rozvíjejí geometrické poznatky žáků, ale zároveň sledují současné požadavky na zjednodušení učební látky. Výukové karty 2D a 3D geometrie je materiál určený pro přímou podporu učitelů ZŠ nebo rodičů. Jejich obsah koresponduje se současnými požadavky kladenými na žáky českých škol na konci 7. a 9. ročníku ZŠ.
Výukové boxy Magformers jsou vhodné pro samostatnou činnost žáka nebo pro práci na stanovišti. Práci s kartami je třeba propojit s manipulativní činností se stavebnicí Magformers.Pokud můžete zakoupit do tříd více sad boxů, může učitel pracovat frontálně s celou třídou. Prezentaci si snadno vyhotoví z oskenovaných karet nebo pomocí vizualizéru.Útvary sestavené z Magformers lze přikládat na školní tabuli s kovovým povrchem.Karty obsahují názorná schemata a obrázky, proto je lze používat také při vzdělávání dětí cizinců i v rámci inkluze.
Výukové karty jsou rozděleny do dvou úrovní:7. ročník základní školy (světle modrý podklad čísla stránek)9. ročník základní školy (tmavě modrý podklad čísla stránek)
Řazení karet a rozdělení do ročníků nejsou závazné a lze je přizpůsobit školním programům. Při opakování učiva může pedagog používat karty z předcházejících dílů nazvaných Obrázky a stavby (box Geometrie-1) a Rovina a prostor (box Geometrie-2). Geometrická témata jsou rozvíjena cyklicky.
Autorka celého konceptu Magformers geometrie RNDr. Marie Kupčáková, Ph.D., se po celý profesní život věnovala výuce geometrie. Nyní působí jako lektorka dalšího vzdělávání učitelů. Vydává metodické materiály s názvem Tvořivá geometrie. Výukové karty „2D & 3D geometrie – Magformers geometrie 3“ byly zpracovány podle původní publikace „2D a 3D geometrie – Geometrické karty pro ZŠ 2 a nižší gymnázia” (ISBN 978-80-907214-6-3). Její školení si můžete objednat na jejích stránkách: https://marie-kupcakova.webnode.cz/skoleni2/© Marie Kupčáková 2019
Obsah balení: (123 dílků)
Trojúhelník 6x, Vysoký trojúhelník 6x, Pravoúhlý trojúhelník 6x, Pravoúhlý trojúhelníček 6x, Čtverec 18x, Mřížka 3x, Obdélník 4x, Obdélníček 2x, Dlouhý obdélníček 2x, Trojitý obdélník 4x, Kosočtverec 6x, Lichoběžník 4x, Pětiúhelník 2x, Šestiúhelník 6x, Výseč 8x, Oblouk 8x, Výseč mezikruží 4x, SUPER oblouk 4x, Půlkruh 2x, Kruh 4x, Půlválec 4x, Kužel 4x, Koule 8x, Zrcadlový obdélník 1x, karty MF Geometrie 3 CZ 1x

Rozměry balení: 37 x 23,5 x 15 cm

Věk: 6+


Příslušenství


Tagy